450MPK105J
- Артикул производителя:
- 450MPK105J
- Производитель/Бренд:
- Rubycon
- Краткое описание:
- CAP FILM 1UF 5% 450VDC RADIAL
- Производитель :
- Rubycon
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- Power Factor Correction (PFC)
- Capacitance :
- 1 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.551" (14.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.591" (15.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.709" L x 0.374" W (18.00mm x 9.50mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 450V