B32529C0564J000
- Артикул производителя:
- B32529C0564J000
- Производитель/Бренд:
- EPCOS - TDK Electronics
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.56UF 5% 63VDC RADIAL
- Производитель :
- EPCOS - TDK Electronics
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- Automotive; EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 0.56 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 40V
- Voltage Rating - DC :
- 63V