BFC237021473
- Артикул производителя:
- BFC237021473
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.047UF 10% 100VDC RAD
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 0.047 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Long Life
- Height - Seated (Max) :
- 0.256" (6.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.200" (5.08mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 63V
- Voltage Rating - DC :
- 100V