MKP2D021001B00KSSD
- Артикул производителя:
- MKP2D021001B00KSSD
- Производитель/Бренд:
- WIMA
- Краткое описание:
- CAP FILM 10000PF 10% 100VDC RAD
- Производитель :
- WIMA
- Applications :
- Automotive; High Frequency, Switching
- Capacitance :
- 10000 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.295" (7.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.283" L x 0.118" W (7.20mm x 3.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 63V
- Voltage Rating - DC :
- 100V