QYX2A183JTP
- Артикул производителя:
- QYX2A183JTP
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.018UF 5% 100VDC RAD
- Capacitance :
- 0.018 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.512" (13.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.256" L x 0.138" W (6.50mm x 3.50mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 100V