QYX2A272JTP
- Артикул производителя:
- QYX2A272JTP
- Производитель/Бренд:
- Nichicon
- Краткое описание:
- CAP FILM 2700PF 5% 100VDC RADIAL
- Производитель :
- Nichicon
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 2700 pF
- Dielectric Material :
- Polyester
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.472" (12.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.138" (3.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.217" L x 0.110" W (5.50mm x 2.80mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 100V