BFC237075334
- Артикул производителя:
- BFC237075334
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.33UF 10% 63VDC RADIAL
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 0.33 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Long Life
- Height - Seated (Max) :
- 0.315" (8.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.200" (5.08mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 40V
- Voltage Rating - DC :
- 63V