B32529C0564K289
- Артикул производителя:
- B32529C0564K289
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.56UF 10% 63VDC RADIAL
- Applications :
- Automotive; EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 0.56 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 40V
- Voltage Rating - DC :
- 63V