UNL15W4P7K-F
- Артикул производителя:
- UNL15W4P7K-F
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP FILM 4.7UF 10% 1.5KVDC RAD
- Производитель :
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- Capacitance :
- 4.7 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 15 mOhms
- Features :
- Low ESR
- Height - Seated (Max) :
- 2.134" (54.20mm)
- Lead Spacing :
- 0.500" (12.70mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.378" Dia (35.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 1500V (1.5kV)