564PMB122KSP2
- Артикул производителя:
- 564PMB122KSP2
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.56UF 1.2KVDC CHAS MT
- Производитель :
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
- Capacitance :
- 0.56 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 3.7 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 1.083" (27.50mm)
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Rectangular Box
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.673" L x 0.965" W (42.50mm x 24.50mm)
- Termination :
- Screw Terminals
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 630V
- Voltage Rating - DC :
- 1200V (1.2kV)