106PHC400K
- Артикул производителя:
- 106PHC400K
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP FILM 10UF 10% 400VDC AXIAL
- Производитель :
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
- Capacitance :
- 10 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 6.3 mOhms
- Features :
- Low ESR, Low ESL
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Axial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.063" Dia x 2.165" L (27.00mm x 55.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 250V
- Voltage Rating - DC :
- 400V