16MU226MD35750
- Артикул производителя:
- 16MU226MD35750
- Краткое описание:
- CAP FILM 22UF 20% 16VDC 2220
- Capacitance :
- 22 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.110" (2.80mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2220 (5750 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 16V