RA6504K500-FA
- Артикул производителя:
- RA6504K500-FA
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.5UF 10% 500VDC RADIAL
- Производитель :
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 0.5 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Low ESR; Low ESL; Long Life
- Height - Seated (Max) :
- 0.539" (13.70mm)
- Lead Spacing :
- 0.591" (15.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.449" L x 0.280" W (11.40mm x 7.10mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 250V
- Voltage Rating - DC :
- 500V