BFC233820474
- Артикул производителя:
- BFC233820474
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC RAD
- Applications :
- EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 0.47 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- Height - Seated (Max) :
- 0.650" (16.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.886" (22.50mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 110°C
- Ratings :
- X2
- Size / Dimension :
- 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage Rating - AC :
- 310V
- Voltage Rating - DC :
- 630V