16MU225MB23225
- Артикул производителя:
- 16MU225MB23225
- Краткое описание:
- CAP FILM 2.2UF 20% 16VDC 1210
- Capacitance :
- 2.2 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 16V