BFC233860222
- Артикул производителя:
- BFC233860222
- Производитель/Бренд:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- Краткое описание:
- CAP FILM 2200PF 20% 1KVDC RADIAL
- Производитель :
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- Automotive; EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 2200 pF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.354" (9.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.295" (7.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200, Y2
- Size / Dimension :
- 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage Rating - AC :
- 300V
- Voltage Rating - DC :
- 1000V (1kV)