BFC233820473
- Артикул производителя:
- BFC233820473
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.047UF 20% 630VDC RAD
- Applications :
- EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 0.047 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- Height - Seated (Max) :
- 0.413" (10.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.295" (7.50mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 110°C
- Ratings :
- X2
- Size / Dimension :
- 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage Rating - AC :
- 310V
- Voltage Rating - DC :
- 630V