BFC233860103
- Артикул производителя:
- BFC233860103
- Краткое описание:
- CAP FILM 10000PF 20% 1KVDC RAD
- Applications :
- Automotive; EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 10000 pF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- Height - Seated (Max) :
- 0.433" (11.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.591" (15.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ratings :
- AEC-Q200, Y2
- Size / Dimension :
- 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage Rating - AC :
- 300V
- Voltage Rating - DC :
- 1000V (1kV)