BFC233820104
- Артикул производителя:
- BFC233820104
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.1UF 20% 630VDC RADIAL
- Applications :
- EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- Height - Seated (Max) :
- 0.472" (12.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 110°C
- Ratings :
- X2
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.236" W (12.50mm x 6.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage Rating - AC :
- 310V
- Voltage Rating - DC :
- 630V