FCA1206C474M-H3
- Артикул производителя:
- FCA1206C474M-H3
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.47UF 20% 16VDC 1206
- Capacitance :
- 0.47 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.063" (1.60mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage Rating - AC :
- 12V
- Voltage Rating - DC :
- 16V