ECP-U1C684MA5
- Артикул производителя:
- ECP-U1C684MA5
- Производитель/Бренд:
- Panasonic - ATG
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.68UF 20% 16VDC 1206
- Производитель :
- Panasonic - ATG
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 0.68 µF
- Dielectric Material :
- Acrylic, Metallized - Stacked
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Low ESR
- Height - Seated (Max) :
- 0.063" (1.60mm)
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Termination :
- Solder Pads
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage Rating - AC :
- 12V
- Voltage Rating - DC :
- 16V