ECH-U1C101GX5
- Артикул производителя:
- ECH-U1C101GX5
- Краткое описание:
- CAP FILM 100PF 2% 16VDC 0603
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 100 pF
- Dielectric Material :
- Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.85mm)
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Termination :
- Solder Pads
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage Rating - AC :
- 11V
- Voltage Rating - DC :
- 16V