PAS1220LA3R0905
- Артикул производителя:
- PAS1220LA3R0905
- Производитель/Бренд:
- Taiyo Yuden
- Краткое описание:
- CAP 9F 20% 3V THROUGH HOLE
- Производитель :
- Taiyo Yuden
- Категория товара :
- Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
- Capacitance :
- 9 F
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 200mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.866" (22.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 60°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 3 V