ESHSP-3500C0-002R7
- Артикул производителя:
- ESHSP-3500C0-002R7
- Производитель/Бренд:
- Maxwell Technologies Korea Co., Ltd.
- Краткое описание:
- CAP 3500F 0% +20% 2.7V CHAS MT
- Производитель :
- Категория товара :
- Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
- Capacitance :
- 3500 F
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 0.28mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 6.496" (165.00mm)
- Lead Spacing :
- 1.181" (30.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 65°C
- Package / Case :
- Radial, Can - Screw Terminals
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.362" L x 2.047" W (60.00mm x 52.00mm)
- Termination :
- Screw Terminals
- Tolerance :
- 0%, +20%
- Voltage - Rated :
- 2.7 V