RSCX14735R5F13013U
- Артикул производителя:
- RSCX14735R5F13013U
- Краткое описание:
- CAP 47MF -20% +80% 5.5V T/H
- Capacitance :
- 47 mF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 120Ohm
- Height - Seated (Max) :
- 0.532" (13.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 70°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Package / Case :
- Axial, Can - Vertical
- Size / Dimension :
- 0.453" Dia (11.50mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- -20%, +80%
- Voltage - Rated :
- 5.5 V