RSCVS2243R6G08012T
- Артикул производителя:
- RSCVS2243R6G08012T
- Производитель/Бренд:
- Elna America
- Краткое описание:
- CAP 220MF 3.6V SURFACE MNT
- Производитель :
- Elna America
- Категория товара :
- Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
- Capacitance :
- 220 mF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 30Ohm
- Height - Seated (Max) :
- 0.335" (8.50mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Can - SMD
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Termination :
- SMD (SMT) Tabs
- Tolerance :
- Voltage - Rated :
- 3.6 V