EDS224Z3R6H
- Артикул производителя:
- EDS224Z3R6H
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP 220MF -20% +80% 3.6V T/H
- Производитель :
- Категория товара :
- Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
- Capacitance :
- 220 mF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 75Ohm @ 1kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.236" (6.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 85°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Axial, Can - Horizontal
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.453" Dia (11.50mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- -20%, +80%
- Voltage - Rated :
- 3.6 V