DSK-3R3H703T414-HRL
- Артикул производителя:
- DSK-3R3H703T414-HRL
- Производитель/Бренд:
- Elna America
- Краткое описание:
- CAP 70MF -20% +80% 3.3V SMD
- Производитель :
- Elna America
- Категория товара :
- Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
- Capacitance :
- 70 mF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 100Ohm
- Height - Seated (Max) :
- 0.085" (2.16mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 500 Hrs @ 70°C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C
- Package / Case :
- Coin, Wide Terminals - Opposite Sides
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.189" Dia (4.80mm)
- Termination :
- SMD (SMT) Tabs
- Tolerance :
- -20%, +80%
- Voltage - Rated :
- 3.3 V