GA0402A100JXBAP31G
- Артикул производителя:
- GA0402A100JXBAP31G
- Производитель/Бренд:
- Vishay Vitramon
- Краткое описание:
- CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0402
- Производитель :
- Vishay Vitramon
- Категория товара :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 10 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 100V