EM2948-120-2#
- Артикул производителя:
- EM2948-120-2#
- Производитель/Бренд:
- Pomona Electronics
- Краткое описание:
- TEST LEAD BANANA TO BANANA 120"
- Производитель :
- Pomona Electronics
- Категория товара :
- Test Leads - Banana, Meter Interface
- 1st Connector :
- Banana Plug, Single, Stackable
- 2nd Connector :
- Cable Length :
- 120.0" (3048.00mm)
- Configuration :
- Banana to Banana
- Contents :
- 1 Lead, Red
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Material - Insulation :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Stacking Method :
- Multi-Stacking, Front and Vertical (Both Connectors)
- Type :
- Patch Cord
- Voltage - Rated :
- 5000VDC (5kV)
- Wire Gauge :
- 18 AWG