6489A-48-02
- Артикул производителя:
- 6489A-48-02
- Производитель/Бренд:
- Pomona Electronics
- Краткое описание:
- TEST LEAD BANANA TO GATOR 48"
- Производитель :
- Pomona Electronics
- Категория товара :
- Test Leads - Banana, Meter Interface
- 1st Connector :
- Banana Plug, Single, Sheathed, Right Angle
- 2nd Connector :
- Alligator Clip, Insulated
- Cable Length :
- 48.0" (1219.20mm)
- Configuration :
- Banana to Alligator
- Contents :
- 2 Leads, Black and Red
- Current Rating (Amps) :
- 10A
- Material - Insulation :
- Silicone
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- CAT III 1000V
- Stacking Method :
- Non Stackable
- Type :
- Patch Cord
- Voltage - Rated :
- 1000V (1kV)
- Wire Gauge :
- 18 AWG