EM6303-72#
- Артикул производителя:
- EM6303-72#
- Краткое описание:
- TEST LEAD BANANA TO KELVIN 72"
- 1st Connector :
- Banana Plug, Double, Stackable
- 2nd Connector :
- Kelvin Test Probe
- Cable Length :
- 72.0" (1828.80mm)
- Configuration :
- Banana to Kelvin
- Contents :
- 2 Leads, Black, Black and Red Plugs, Gray Probes
- Current Rating (Amps) :
- Material - Insulation :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Stacking Method :
- Multi-Stacking, Front and Vertical
- Type :
- DMM Test Leads
- Voltage - Rated :
- 33VAC, 70VDC