EM6250A-120-2#
- Артикул производителя:
- EM6250A-120-2#
- Производитель/Бренд:
- Pomona Electronics
- Краткое описание:
- TEST LEAD BANANA TO GRABBER 120"
- Производитель :
- Pomona Electronics
- Категория товара :
- Test Leads - Banana, Meter Interface
- 1st Connector :
- Banana Plug, Single, Sheathed - Retractable
- 2nd Connector :
- Mini Hook
- Cable Length :
- 120.0" (3048.00mm)
- Configuration :
- Banana to Grabber, Hook
- Contents :
- 1 Lead, Red
- Current Rating (Amps) :
- 5A
- Material - Insulation :
- Silicone
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- CAT II 300V, IEC 1010
- Stacking Method :
- Non Stackable
- Type :
- Patch Cord
- Voltage - Rated :
- 300VAC, DC
- Wire Gauge :
- 18 AWG