CGSTAPE-1158-19.5" x 36 yds
- Артикул производителя:
- CGSTAPE-1158-19.5" x 36 yds
- Производитель/Бренд:
- CGS Tape
- Краткое описание:
- 3 mil Skived PTFE Tape
- Производитель :
- CGS Tape
- Категория товара :
- Tape
- Adhesive :
- Silicone
- Backing, Carrier :
- PTFE (Polytetrafluoroethylene)
- Color :
- Length :
- 108' (32.9m) 36 yds
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- PTFE Tape
- Temperature Range :
- 500°F (260°C)
- Thickness :
- 0.0045" (4.5 mils, 0.114mm)
- Thickness - Adhesive :
- 0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
- Thickness - Backing, Carrier :
- 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
- Usage :
- Width :
- 19.50" (495.30mm)