CGSTAPE-6158-40" x 36 yds
- Артикул производителя:
- CGSTAPE-6158-40" x 36 yds
- Краткое описание:
- 5 mil PTFE Tape
- Backing, Carrier :
- PTFE Glass Cloth
- Temperature Range :
- 500°F (260°C)
- Thickness :
- 0.0070" (7.0 mils, 0.178mm)
- Thickness - Adhesive :
- 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
- Thickness - Backing, Carrier :
- 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
- Usage :
- Width :
- 40.00" (1.02m)