CGSTAPE-5958-20" x 72 yds
- Артикул производителя:
- CGSTAPE-5958-20" x 72 yds
- Производитель/Бренд:
- CGS Tape
- Краткое описание:
- 1 mil ESD Polyester Tape
- Производитель :
- CGS Tape
- Категория товара :
- Tape
- Adhesive :
- Silicone
- Backing, Carrier :
- Polyester Film
- Color :
- Length :
- 216' (65.8m) 72 yds
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Masking
- Temperature Range :
- 392°F (200°C)
- Thickness :
- 0.0025" (2.5 mils, 0.064mm)
- Thickness - Adhesive :
- 0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
- Thickness - Backing, Carrier :
- 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
- Usage :
- Width :
- 20.00" (508.00mm)