9628FL-54-360
- Артикул производителя:
- 9628FL-54-360
- Производитель/Бренд:
- 3M
- Краткое описание:
- 54 IN X 360 YD, 1 ROLL PER CASE
- Производитель :
- 3M
- Категория товара :
- Tape
- Adhesive :
- Quick-Stick
- Backing, Carrier :
- Polyethylene-Terephthalate (PET)
- Color :
- Clear
- Length :
- 1080' (329.2m) 360 yds
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Double Coated, Double Sided
- Temperature Range :
- 200°F (93°C)
- Thickness :
- 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
- Thickness - Adhesive :
- 0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
- Thickness - Backing, Carrier :
- 0.0005" (0.5 mils, 0.013mm)
- Usage :
- General Purpose
- Width :
- 54.00" (1.37m)