3M 4910 CIRCLE-3.5"-100
Артикул производителя:
3M 4910 CIRCLE-3.5"-100
Производитель/Бренд:
3M
Краткое описание:
TAPE DBL COAT 3 1/2" DIA 100/RL
Производитель :
3M
Категория товара :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Polyethylene Film
Color :
Clear
Length :
Product Status :
Active
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
200°F (93°C) Max
Thickness :
0.0400" (40.0 mils, 1.016mm)
Thickness - Adhesive :
0.0350" (35.0 mils, 0.889mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Usage :
Width :
3.50" (88.90mm) 3 1/2" dia