3M 8997 CIRCLE-3.500"-100
- Артикул производителя:
- 3M 8997 CIRCLE-3.500"-100
- Производитель/Бренд:
- 3M
- Краткое описание:
- POLY TAPE 3.5" ROLL OF 100
- Производитель :
- 3M
- Категория товара :
- Tape
- Adhesive :
- Silicone
- Backing, Carrier :
- Polyimide
- Color :
- Amber
- Length :
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Masking
- Temperature Range :
- 500°F (260°C)
- Thickness :
- 0.0022" (2.2 mils, 0.056mm)
- Thickness - Adhesive :
- 0.0012" (1.2 mils, 0.030mm)
- Thickness - Backing, Carrier :
- 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
- Usage :
- Width :
- 3.50" (88.90mm) 3 1/2"