3M 9495MP CIRCLE-2.500"-100
- Артикул производителя:
- 3M 9495MP CIRCLE-2.500"-100
- Краткое описание:
- TAPE DBL COAT 2 1/2" DIA 100/RL
- Adhesive :
- Acrylic, 200MP
- Backing, Carrier :
- Polyester Film
- Color :
- Clear
- Tape Type :
- Double Coated, Double Sided
- Temperature Range :
- 250°F (121°C) Max
- Thickness :
- 0.0057" (5.7 mils, 0.145mm)
- Thickness - Adhesive :
- 0.0029" (2.9 mils, 0.074mm)
- Thickness - Backing, Carrier :
- 0.0028" (2.8 mils, 0.071mm)
- Usage :
- Width :
- 2.50" (63.50mm) 2 1/2" dia