3M 9495LE CIRCLE-1.5"-100
- Артикул производителя:
- 3M 9495LE CIRCLE-1.5"-100
- Краткое описание:
- TAPE DBL COAT 1 1/2" DIA 100/RL
- Adhesive :
- Acrylic, 300LSE
- Backing, Carrier :
- Carrier - Polyester, Liner - Polycoated Kraft
- Color :
- Clear
- Tape Type :
- Double Coated, Double Sided
- Temperature Range :
- 200°F (93°C) Max
- Thickness :
- 0.0067" (6.7 mils, 0.170mm)
- Thickness - Adhesive :
- 0.0062" (6.2 mils, 0.157mm)
- Thickness - Backing, Carrier :
- 0.0005" (0.5 mils, 0.013mm)
- Usage :
- Width :
- 1.50" (38.10mm) 1 1/2" dia