3M 8992 CIRCLE-2.500"-100
- Артикул производителя:
- 3M 8992 CIRCLE-2.500"-100
- Производитель/Бренд:
- 3M
- Краткое описание:
- TAPE INSUL GRN 2 1/2" DIA 100/RL
- Производитель :
- 3M
- Категория товара :
- Tape
- Adhesive :
- Silicone Thermosetting
- Backing, Carrier :
- Polyester Film
- Color :
- Green
- Length :
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Insulating, High Temperature
- Temperature Range :
- -60°F ~ 400°F (-50°C ~ 204°C)
- Thickness :
- 0.0032" (3.2 mils, 0.081mm)
- Thickness - Adhesive :
- 0.0012" (1.2 mils, 0.030mm)
- Thickness - Backing, Carrier :
- 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
- Usage :
- Width :
- 2.50" (63.50mm) 2 1/2" dia