3M F9460PC CIRCLE-0.75"-250
- Артикул производителя:
- 3M F9460PC CIRCLE-0.75"-250
- Производитель/Бренд:
- 3M
- Краткое описание:
- TAPE ADHSV TRNSFR 3/4" DIA 250PK
- Производитель :
- 3M
- Категория товара :
- Tape
- Adhesive :
- Acrylic, 100MP
- Backing, Carrier :
- Polycoated Kraft Liner
- Color :
- Clear
- Length :
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Adhesive Transfer
- Temperature Range :
- 300°F (149°C)
- Thickness :
- 0.0060" (6.0 mils, 0.152mm)
- Thickness - Adhesive :
- 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
- Thickness - Backing, Carrier :
- 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
- Usage :
- Attachment, High Temperature Applications
- Width :
- 0.75" (19.05mm) 3/4" dia