VF32W CIRCLE-0.75"-250
- Артикул производителя:
- VF32W CIRCLE-0.75"-250
- Производитель/Бренд:
- TapeCase
- Краткое описание:
- 1/32" THICK WHITE DOUBLE COATED
- Производитель :
- TapeCase
- Категория товара :
- Tape
- Adhesive :
- High Tack Acrylic
- Backing, Carrier :
- Carrier - PVC, Liner - Paper
- Color :
- White
- Length :
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Double Coated Foam
- Temperature Range :
- 150°F (66°C) Max
- Thickness :
- 0.0310" (31.0 mils, 0.787mm) 1/32"
- Thickness - Adhesive :
- Thickness - Backing, Carrier :
- Usage :
- Bonding
- Width :
- 0.75" (19.05mm) 3/4" dia