PTS525SK10SMTR
- Артикул производителя:
- PTS525SK10SMTR
- Производитель/Бренд:
- C&K
- Краткое описание:
- SWITCH TACTILE MICROMINI SPST NO
- Производитель :
- C&K
- Категория товара :
- Tactile Switches
- Actuator Height off PCB, Vertical :
- 1.50mm
- Actuator Length, Right Angle :
- Actuator Orientation :
- Top Actuated
- Actuator Type :
- Standard
- Circuit :
- SPST-NO
- Contact Rating @ Voltage :
- 0.05A @ 12VDC
- Features :
- Illumination :
- Non-Illuminated
- Illumination Type, Color :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Force :
- 260gf
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 60°C
- Outline :
- 5.25mm x 5.25mm