PTS635SK43SMTR
- Артикул производителя:
- PTS635SK43SMTR
- Краткое описание:
- SWITCH TACTILE 3.5MM SPST NO
- Actuator Height off PCB, Vertical :
- 4.30mm
- Contact Rating @ Voltage :
- 0.05A @ 12VDC
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Force :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 60°C
- Outline :
- 6.00mm x 6.50mm