PTS641TM31
- Артикул производителя:
- PTS641TM31
- Краткое описание:
- SWITCH SMT TOP ACTUATED
- Actuator Height off PCB, Vertical :
- 3.10mm
- Contact Rating @ Voltage :
- 0.05A @ 12VDC
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Force :
- 160gf
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Outline :
- 6.30mm x 6.40mm