PTS125SK85
- Артикул производителя:
- PTS125SK85
- Краткое описание:
- SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
- Actuator Height off PCB, Vertical :
- 8.50mm
- Actuator Type :
- Standard
- Contact Rating @ Voltage :
- 0.05A @ 12VDC
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Force :
- 260gf
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 60°C
- Outline :
- 12.00mm x 12.00mm