EVQ-Q2K02W
- Артикул производителя:
- EVQ-Q2K02W
- Краткое описание:
- SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V
- Actuator Height off PCB, Vertical :
- 2.50mm
- Actuator Type :
- Standard
- Contact Rating @ Voltage :
- 0.02A @ 15VDC
- Operating Force :
- 130gf
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Outline :
- 6.50mm x 6.00mm