ADTSM62KSVTR
- Артикул производителя:
- ADTSM62KSVTR
- Производитель/Бренд:
- APEM Inc.
- Краткое описание:
- SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
- Производитель :
- APEM Inc.
- Категория товара :
- Tactile Switches
- Actuator Height off PCB, Vertical :
- 5.00mm
- Actuator Length, Right Angle :
- Actuator Orientation :
- Top Actuated
- Actuator Type :
- Standard
- Circuit :
- SPST-NO
- Contact Rating @ Voltage :
- 0.05A @ 12VDC
- Features :
- Tactile Feedback
- Illumination :
- Non-Illuminated
- Illumination Type, Color :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Force :
- 100gf
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Outline :
- 6.20mm x 6.20mm